Правилото за 2 минути за хайдушки

Правилото за 2 минути за хайдушки

Правилото за 2 минути за хайдушки

Blog Article

Интересното при нея е, че месото се готви отделно от соса и накрая се събират заедно в чинията. Не е от най-бързите, но със сигурност е от най-вкусните.

Ами всичко, което ми беше позволено да хапвам си беше приготвено почти по старите български рецепти.

Старите войводи имаха значение и кураж дотогава, докогато минуваха за хайдути и докогато турските аени ги имаха за бабаити на равна степен с турците. Щом думата комита доби право на гражданство, щом бесилките се устроиха из България, мисията на старите войводи престана вече. Нови идеи – нови хора! “

Така например съм си обещала, колкото и да обичам да експериментирам с различни видове кухни, поне едно-две ястия в месеца да си традиционно български, ей така за да изкараме на баба точилката, на другата баба шарената сол и да знаем, че сме се насладили на някоя традиционна българска гозба. 

Като за начало нарязваме на малки парчета месото и го мариноваме. Аз това направих това, като към месото добави соев сос, мед, различни на вкус подправки като чубрица, джоджен, черен и червен пипер, малко лют пипер (или чили), ако прецените и сол.

Скицата на семейното дърво на Хаджииванови сочи, че Вълчан войвода завършва земния си път в Тулча.

Сега, когато вече се настройваме на вълна – България все повече приготвяме българска кухня.

♨️ За месо може освен свинско да използвате и пилешко, да ги смесите. Или само с пилешко например.

Изкарваме готовото ястие и благодарение на хартията за печене го изкарваме по-лесно от тавата.

Смесваме всички продукти за тестото и омесваме меко тесто. Покриваме и оставяме да втаса, докато удвои обема си.

Много хубаво място е това за местните хора. А на всички други, които се озоват по някаква причина наоколо, силно препоръчвам да не пропуснат да го посетят. Игуменката на Устремски манастир е много любезна и ще ви разкаже каквото ви интересува.

Голямото, носи Хайдушки името „Картала“ и е прекрасно място за разходки или бивакуване, а малкото, намиращо се в близост до хижа „Момчил юнак“ дава началото на река „Малка Арда“.

През това време си подготвяте плънката: Запържвате месото, изваждате го и в същата мазнина глазирате нарязания на кръгове лук (температурата не трябва да е висока, а средна).

Всеки пази спомена от вкуса на бабините гозби. Чрез „Рецептите на баба“ вкусът от детството се завръща!

Report this page